Cik gatavs digitālajām pārmaiņām ir jūsu uzņēmums? Iepazīstieties ar pētījuma galvenajām atziņām un Bites ekspertu ieteikumiem, lai arī jūsu uzņēmums spētu veiksmīgi pielāgoties arvien jauniem biznesa izaicinājumiem un nemitīgi augošajām klientu prasībām!
10 galvenie secinājumi no pētījuma:
1. 38 % uzņēmumu vadītāju uzskata, ka IKT risinājumi ir būtiski uzņēmuma izaugsmei.
Tas nozīmē, ka uzņēmumi arvien vairāk apzinās tehnoloģiju lomu mūsdienu uzņēmējdarbībā, savukārt IKT virzienā orientēta domāšana ir uzņēmējdarbības attīstības un spēka pamatpīlārs, kas ļauj biznesam ātri pielāgoties izmaiņām tirgū un augošajām klientu prasībām.
2. Tikai 15 % vadītāju uzskata, ka viņu uzņēmums ir pārāks par konkurentiem IKT jomā.
Ja uzņēmumi neizmanto iespējas, ko sniedz mūsdienu tehnoloģijas, tie riskē zaudēt konkurences priekšrocības. Citiem vārdiem sakot, uzņēmumiem aktīvi jāmeklē jaunas iespējas uzlabot savu IKT infrastruktūru, lai nostiprinātu pozīcijas tirgū. Ar ko sākt? Sazinieties ar Bites Biznesa apkalpošanas komandu pa telefonu 22550000, lai uzzinātu vairāk.
3. 46 % uzņēmumu vadītāju savu darbinieku digitālās prasmes vērtē kā labas, tikmēr 10 % – kā sliktas.
Gandrīz puse uzņēmumu vadītāju uzskata, ka darbinieku digitālās prasmes ir labas, tomēr lielākā daļa par to nav pilnīgi droši. Augot kiberriskiem un digitālās vides iespējām, uzņēmumiem regulāri jāvērtē, vai darbinieku prasmes patiešām atbilst mūsdienu tehnoloģiju prasībām, investējot savu komandu apmācībā, lai nodrošinātu ilgtspējīgu attīstību un sagatavotu savu komandu nākotnes izaicinājumiem.
4. 31 % uzņēmumu vadītāju uzskata, ka viņu darbinieku digitālo prasmju nepietiekamība bremzē viņu uzņēmuma iespējas ieviest jaunus biznesa vadības procesus un projektus.
Ja jūsu darbinieki nav sagatavoti, lai izmantotu jaunākās tehnoloģijas un risinājumus, tas ietekmē ne tikai procesu efektivitāti, bet arī uzņēmuma spēju pielāgoties tirgus izmaiņām un galu galā – klientu prasībām.
5. Kiberdrošības risinājumu izmantošana uzņēmumos joprojām ir zema.
Kiberdrošības risinājumi ierindojas tikai 8. vietā starp dažādiem IKT risinājumiem, kurus uzņēmumi izmanto darba ikdienā, iepaliekot pēc, piemēram, biroja programmu izmantošanas, datu glabāšanas mākonī, hostinga pakalpojumiem u.c. Tomēr, augot kiberuzbrukumu skaitam un to sarežģītībai, kiberdrošība vairs nav tikai IT jautājums, bet gan būtiska biznesa stratēģijas sastāvdaļa.
6. Uzņēmumi retāk veic IKT pamata drošības pasākumus.
Lai gan darbinieku apmācības par IKT drošības jautājumiem un testu veikšana, inscenējot kiberdraudus, kā arī kompetenta IT speciālista pieejamība 24/7, ir pamata drošības pasākumi, tie uzņēmumos tiek veikti visretāk. Vairāk ieguldot darbinieku zināšanās, uzņēmumi var ne tikai pasargāt sevi no draudiem, bet arī uzlabot savu konkurētspēju.
7. 59 % uzņēmumu vadītāju uzskata, ka ir svarīgi, lai pakalpojumu sniedzēji investē jaunos kiberdrošības risinājumos.
Jauni risinājumi nozīmē augstāku aizsardzību pret kiberriskiem, kas nemitīgi attīstās. Tikai sadarbība ar inovatīvu pakalpojumu sniedzēju, kas regulāri attīsta savu IKT risinājumu portfeli, būs garants jūsu uzņēmuma aizsardzībai pret kiberdraudiem.
8. 34 % uzņēmumu vadītāju uztrauc iespējamie zaudējumi biznesā, domājot par nemitīgi augošo kiberuzbrukumu skaitu digitālajā vidē.
Kiberdraudi var ietekmēt ne tikai jūsu biznesa dzīvotspēju, bet arī jūsu klientu datu drošību un līdz ar to – uzticēšanos jums! Tāpēc Bites kiberdrošības risinājumi, kas piemēroti uzņēmuma mērogam un individuālajām vajadzībām, var kļūt par daļu no jūsu biznesa drošības vairoga.
9. 52 % uzņēmumu nezina, vai uz viņiem attiecas jaunās kiberdrošības prasības.
2024. gada 1. septembrī stājās spēkā Nacionālās kiberdrošības likums (NKDL) – vai tā prasības attiecas arī uz jūsu uzņēmumu? Pētījuma rezultāti liecina, ka lielākā daļa uzņēmumu nezina, vai uz viņiem attiecas jaunās kiberdrošības prasības, tāpēc ikviens uzņēmums ir aicināts aizpildīt interaktīvo testu, lai uzzinātu, vai NKDL likums attiecas uz jūsu uzņēmumu. Aizpildi te!
10. 33 % uzņēmumu apsvērtu Nacionālajā kiberdrošības likumā iekļauto prasību ieviešanu, pat ja tās neattiecas uz viņiem.
Bites kiberdrošības eksperti ir pārliecināti, ka proaktīva pieeja ir stratēģisks ieguldījums biznesa ilgtermiņa stabilitātē. Tā jūsu uzņēmums sagatavosies nākotnes izaicinājumiem, vienlaikus ieviešot arī likumā noteiktās prasības. Kādi soļi jāveic, lai ieviestu jaunā regulējuma prasības? Sazinieties ar Bites Biznesa apkalpošanas komandu pa e-pastu b2b@bite.lv, lai uzzinātu vairāk.